fbpx Skip to content

Volební proslov starosty města

Přinášíme vám volební proslov starosty Tomáše Hradila!

Video naleznete na našem facebooku: https://fb.watch/fFO1v7Uu6a/
Přepis proslovu níže.


Dámy a pánové, milí Krnované, 

když jsem před necelými čtyřmi roky vstupoval poprvé do své současné kanceláře, měl jsem úkol jednoduchý: rozhýbat Krnov. Měli jsme pocit, že Krnovu tak trochu ujíždí vlak, že bychom měli zařadit na vyšší rychlostní stupeň. 

A tak jsme rozjeli celou řadu inovací, změn, začali jsme dotahovat řadu projektů, další jsme připravovali, rozjelo se mnoho staveb. Tehdy, když mě lidé zastavovali na ulici nebo psali, tak mi říkali: „čtyři roky jsou málo, potřebujete víc, aspoň další čtyři.“ 

Jenomže pak se staly události, na které nevzpomínáme rádi: koronavirová epidemie, válka na Ukrajině, aktuální energetická krize. Když se stejnými lidmi mluvím dnes, ptají se mě na jednu věc dokola. Říkají: „Chceš to ještě dělat?“, „Baví tě to ještě?“.

A já vám teď říkám, že chci. A zároveň mě těší, že jsou mezi námi lidé, kteří mají dost empatie a chápou, že vést město v dobách nejen dobrých, ale i zlých, je docela náročné. 

K tomu abyste mohli vést město dobře, potřebujete dvě základní věci: co nejlepší tým  a vědět, co chcete – mít dobrý program. 

Myslím si, že silný tým jsme měli vždy. Omlouvám se, pokud to zní příliš sebevědomě. Poslední rok ale náš tým posílil o několik velmi schopných, pracovitých lidí a já jsem z toho nadšený. 

Je tomu několik měsíců zpátky, kdy jsme uspořádali první schůzku ke komunálním volbám. Tehdy jsem říkal: „prosím vás, ale já na kampaň nebudu mít čas“. Byla v tom trochu nadsázka, byl v tom humor, ale ono to tak opravdu je. 

V momentě, kdy řešíte energetickou krizi, jestli energie nezruinují rozpočet města na příští rok, kdy řešíte, jestli vůbec město bude schopno otevřít bazén nebo zimní stadion (vsuvka: bude!), tak v ten moment se prostě musíte některým věcem věnovat více než kampani, musíte pracovat pro město. 

A já jsem absolutně nadšený, až dojatý, jak náš tým Krnovských patriotů (nejen) v posledních týdnech dře a maká. Je to úžasné, máme spoustu energie a projevuje se to i v tom druhém: našem programu. 

Na začátek mé promluvy o programu chci říct: prosím vás, my vám nezastavíme zdražování. My to neumíme. Stejně tak na naši předvolební akci neumíme přivést nějakého „superpolitika“ z Prahy, který vám několik dnů před volbami bude něco slibovat. 

Jsme trochu nudní. Máme 73 bodů programu, který je dlouhodobý, velmi pečlivě zpracovaný. Pracov aly na něm desítky lidí. Věnuje se Krnovu v řadě oblastí: řízení úřadu, bezpečnosti, dopravě, životnímu prostředí, školství, kultuře, sportu, sociální oblasti, seniorům, bydlení, architektuře, zdravotnictví nebo podpoře podnikání. 

A to je to celé, co vám můžeme nabídnout. Jsme prostě srdcaři, žijeme Krnovem, tak to vždycky bylo, dýcháme za Krnov a troufale si myslím, že mu i velmi dobře rozumíme. 

A pokud jsme vám sympatičtí, podpořte nás v komunálních volbách. Naše kandidátka má číslo 6, jmenujeme se Krnovští patrioti a budeme rádi, když nám dáte svůj hlas.

Jeden za všechny, všichni za Krnov!

Back To Top