fbpx Skip to content

Slovo starosty

Vážení krnovští spolu​občané, 

v posledních měsících zažíváme pomyslný volební maraton. Loni v říjnu jsme volili do Poslanecké sněmovny, za několik dnů nás čekají volby komunální, do Senátu a v lednu navíc prezidentské. Pro běžného člověka musí být těžké orientovat se v záplavě témat, kampaní a kandidátů. Někteří toho využívají a ve volbách do městského zastupitelstva slibují nesplnitelné. Např., že zatočí se zdražováním. 

S úsměvem si představuji, jak by takový starosta obcházel místní pobočky Kauflandu, Alberta, Lidlu a Billy a přesvědčoval jejich vedoucí, aby zlevnili třeba rohlíky. Jiní se ve svých kampaních snaží vyvolávat strach a bojovat proti neexistujícímu nepříteli. Dušují se, že neprodají nemocnici nebo Krnovské vodovody a kanalizace. Až na to, že je nikdo prodávat nechce. 

My se nesnažíme slibovat nesplnitelné, ani šokovat. Jsme klidnou silou. Nabízíme vám komplexní, dlouhodobý program pro Krnov. Obsahuje 73 bodů z oblastí řízení města, školství, sportu, volného času, dopravy, bezpečnosti, bydlení, architektury, zaměstnanosti, podpory podnikání, životního prostředí, energetiky, sociální oblasti a zdravotnictví. (Více na http://www.krnovstipatrioti.cz/program

Komunální volby jsou volby NAŠE, krnovské. Vybíráme si, kam bude směřovat město, ve kterém žijeme. Ovlivňují náš každodenní život. 

Váš hlas rozhodne, jestli budeme mít bezpečnější křižovatky, nová parkovací místa, náplavky a lávky přes řeky ve městě, dostupné bydlení, startovací byty pro mladé rodiny, energeticky soběstačné město, kvalitní výuku pro naše děti, zajímavé kulturní akce, dostatek míst v domově pro seniory, kolik vysadíme stromů, jak budeme chránit naši vodu, půdu, krajinu kolem Krnova a zda se konečně dočkáme nových městských lázní pro celou rodinu.   

Lidé přirozeně věří v zázračné vůdce. Hledají spasitele, který vyřeší všechny jejich problémy a pak nekriticky věří v jeho schopnosti. Jenže tak to nefunguje. I ten nejlepší lídr má své limity a pokud chce být úspěšný, musí se obklopit co nejlepším týmem.

A přesně na tom už roky pracujeme. Podařilo se nám dát dohromady krnovské osobnosti, které mají bohaté zkušenosti s řízením organizací (škol, firem, sportovních klubů, kulturních organizací, sborů, spolků) a pořádáním akcí pro veřejnost. Jsou to přirození místní lídři.

Čtyři roky jsme tvrdě pracovali na tom, aby se nám v Krnově žilo co nejlépe. Trpělivě jsme řešili jedno téma za druhým a nebáli jsme se otevírat i ty nepopulární. I když víme, že čím víc toho odpracujeme, tím snadnějším soustem budeme pro kritiku.

A dnes, několik dnů před NAŠIMI místními volbami, vám můžu s velkou radostí napsat, že máme nejsilnější tým v historii. Posílili jsme totiž o další osobnosti a ty do našich řad vnesly svěží vítr. Máme ještě více energie, než před čtyřmi roky a chceme ji využít pro vás. Máme za sebou těžké roky a zdá se, že i následující měsíce budou pro občany velmi náročné. Chceme pro vás pracovat v dobách dobrých i zlých.

Budu rád, pokud si 23. nebo 24. září najdete cestu do volební místnosti a zaškrtnete celou naši kandidátku Krnovských patriotů (č. 6).
A proč nás? Protože nás znáte. 

Tomáš Hradil, Váš starosta.

Back To Top