skip to Main Content

34 let

Povolání: specialista na regionální rozvoj, skautský vedoucí

Mgr. Michael Cestr

Tak mladý a tak vysoko na naší kandidátce. Jak je to možné? Protože na to prostě má! Míša je přes svůj mladý věk obrovským odborníkem na regionální rozvoj Krnovska. Vystudoval obor Regionální geografie na Univerzitě Palackého v Olomouci, ve svém studiu se zaměřil převážně na Krnovsko, dopravní geografii a výzkum česko-polského pohraničí. Podívejte se na jeho webové stránky, bakalářskou či diplomovou práci na toto téma. Stále nás udivuje svou odborností a znalostmi. S ledovým klidem sází jeden pádný argument za druhým, jejichž tíze těžko vzdorují i mnohem zkušenější politici 🙂 A proč se rozhodl zapojit do komunální politiky?

„Krnov je mé rodné město a svůj vztah k němu si buduji již od dětství. Vždy jsem se aktivně zajímal, co se ve městě děje, plánuje a připravuje. Právě proto jsem se na vysoké škole zaměřil na regionální rozvoj našeho města. Kandidatura do zastupitelstva města je logickým vyústěním dlouhodobého zájmu o Krnov. Uvědomuji si, že spousta mých spolužáků tady nemá šanci najít uplatnění a odchází do velkých měst. To je potřeba změnit a rád bych se na této změně podílel, byť je to záležitost na několik volebních období. V zastupitelstvu města se budu zasazovat o rychlejší spojení Krnova se světem – především o zrychlení a zkvalitnění železniční dopravy, která je dlouhodobě opomíjená a zaměřím se také na podporu cyklodopravy ve městě a okolí.“

1900767_571080162996389_6807844640003550834_o1269629_10200472661371007_1757630153_o

Michael Cestr aktuálně pracuje na propagaci cykloturistiky a rozvoji cyklistické dopravy v České republice. Má na starosti produkt Česko jede – oficiální portál aktivní turistiky pod hlavičkou agentury CzechTourism. Jak říká: práce je zároveň mým koníčkem. Právě jeho článek o krnovských cyklostezkách mezi vámi vzbudil velký ohlas.

skautský oddíl Krnovská trojka

Největším koníčkem Michaela Cestra je skauting. Ve skautském hnutí působí od svých 12 let, v současnosti je vedoucím skautského oddílu Krnovská Trojka, který má téměř 40 členů a ročně uspořádá přes 100 akcí. Je také koordinátorem celostátní cestovatelské akce Křížem krážem republikou, které se každý rok účastní stovky lidí ze všech koutů republiky. Jeho dalšími koníčky je dálková cyklistika, (vysokohorská) turistika a geografie.

„Chtěl bych přispět k tomu, aby se z Krnova stalo město 21. století, které bude naplňovat svoji bohatou historickou, kulturní a industriální tradici.“

Back To Top