skip to Main Content

Funkce: 2. místostarosta

Povolání: místostarosta

Mgr. Pavel Moravec

Naše jednička kandidátky je zaměstnancem Města Krnova už od prvního dne roku 1992. Nastoupil tehdy jako strážník městské policie. Prošel všemi fázemi vývoje této instituce a také si postupně vyzkoušel všechna pracovní zařazení, která tato profese nabízí. Včetně té poslední – od roku 1999 je jejím velitelem.

Během této doby vymyslel a zrealizoval několik projektů zejména v oblasti prevence kriminality. Ty se staly inspirací také jiným městům i organizacím. Městskou policii transformoval ze složky prvoplánově represivní tak, aby ji veřejnost vnímala jako službu, na kterou se může spolehnout. Pavel Moravec kandiduje v komunálních volbách podruhé, poprvé jako lídr. A co ke své kandidatuře říká on sám?

„Do komunální politiky jsem vstoupil před čtyřmi lety po dlouholeté praxi ve vedení městské policie. Tato profese není pouze o policejní práci, ale velmi často je nutné řešit mnoho situací, které se dotýkají všech oblastí veřejného života. V uplynulé době jsem přišel s mnohými novými myšlenkami a nápady, které se později ukázaly jako přínosné. Podobně chci pracovat na rozvoji města, přinášet a realizovat nové vize a projekty, které pomohou zpříjemnit a zkvalitnit život všem občanům Krnova.“

Pavel je duchovním otcem jedné z nejnavštěvovanějších a nejoblíbenějších akcí ve městě – Dětského dne městské policie na krnovském letišti. V rámci preventivních programů také pořádá s Městskou policií besedy s lidmi všech věkových skupin od těch nejmenších v mateřských školách až po seniory.

collage

Pavel Moravec vystudoval obor „pedagogika – správní činnost“ na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Jako bývalý amatérský sportovec vnímá, že po sedavé práci je nutné odpočívat aktivně. Nejčastěji volí jízdu na kolečkových bruslích, případně nově na koloběžce a čas od času si také rád zaplave. Energii čerpá i příjemnými procházkami se svou ženou v klidnějších lokalitách kolem Krnova. S manželkou mají rádi cestování za sluncem a mořem, kde dobíjejí baterky pokud možno na liduprázdných plážích.

Back To Top