skip to Main Content

Koupaliště – hlídáme za Vás

Když současné vedení města v roce 2016 mluvilo o rekonstrukci koupaliště, dalo si pomyslný strop 20 mil. Kč (viz články z té doby: Částečná oprava nebo proměna v biotop? Krnov řeší budoucnost koupaliště, Už zase vede oprava bazénu a koupaliště).

Po smlouvě se zhotovitelem bylo jasné, že koupaliště bude stát mnohem více, konkrétně necelých 39 mil. Kč. V průběhu letošního roku město navíc uzavřelo se zhotovitelem dalších 8 dodatků v celkové výši přes 5 mil. Kč, aktuální náklady tak činí přes 44 mil. Kč (+ další náklady na výsadbu stromů a keřů).

Tak třeba rozhodnutí o tom, že se bude pokračovat v betonáži i přes zimu vyšlo městskou kasu na více než půl miliónu korun. V dodatku smlouvy č. 4 se doslova píše:

„Náklady nezbytné na zajištění podmínek pro řádné pokračování betonáže konstrukcí v období zimy tj. kdy teplota klesla pod 5°C. Rozpočet obsahuje zakrývací plachty, které byly nutné pro zakrývání betonových ploch – před a po betonáží, Během a po betonáži se pod plachty vháněl naftovými teplomety teplý vzduch, aby bylo dosaženo potřebných podmínek pro práci s betonem a jeho zdárnou hydrataci. Před betonáží byla ocelová výztuž nahřívána proban-butanovými hořáky. Po provedení betonáže byly plochy zakryty tepelnou izolací z polystyrénu tl. 40mm, která byla nutná pro zrání betonu.“

Soupis všech víceprací můžete sledovat i vy v registru smluv:
https://smlouvy.gov.cz/sm…/soubor/6177884/Dod_1_anonymiz.pdf
https://smlouvy.gov.cz/…/soub…/6648884/Dod_2_anonymizace.pdf
https://smlouvy.gov.cz/smlo…/soubor/7601167/Dod_3_anonym.pdf
https://smlouvy.gov.cz/…/s…/7705187/Dodatek_4_anonymized.pdf
https://smlouvy.gov.cz/…/s…/7721835/Dod_5_pdf_anonymized.pdf
https://smlouvy.gov.cz/…/Dodatek_%C4%8D.6_anonymizovan%C3%B…

Pozn.: dva poslední dodatky schválila rada města teprve v pondělí (9. 7.) a v registru smluv ještě nejsou.Veškeré smlouvy uzavřené městem včetně částek můžete sledovat tady: https://smlouvy.gov.cz/vyhledavani…

Edit: 6. srpna 2018

Několik fotek z nově zrekonstruovaného krnovského koupaliště.

Tým Centroprojektu je zkušený, navrhl už celou řadu povedených koupališť po celé republice a v rámci finančního limitu, který jim město dalo, odvedl skvělou práci.

Je ale také vidět, že s areálem čeká město ještě hodně práce. Moderní bazénovou vanu obklopuje, slušně řečeno, hodně velké retro.

Píšeme to proto, aby se na další práce nezapomnělo. Na polovičatá řešení jsme totiž v Krnově zvyklí – stačí se podívat na zimní stadion, dětská hřiště nebo plánovaná rekonstrukce atletického stadionu bez opravy tribun. Město vždy začíná s dobrým úmyslem, ale dotahovat se nám moc nedaří.

Back To Top