skip to Main Content

Naše sousedské akce na sídlištích: blíže k lidem

V sobotu 23. června jsme na sídlišti Budovatelů uspořádali sousedskou akci. Děti jsme potěšili malováním na obličej, orientačním během s kvízem o Krnově, pletením náramků, skákacím hradem, střelbou na florbalovou branku a dalšími hrami. Dospělí se mohli svými nápady zapojit do přípravy našeho programu, diskutovat s našimi zastupiteli. Celé odpoledne doprovázeli živým vystoupením bratři Tlachovi a reprodukovaná hudba Michala Hradečného. Návštěvníci také mohli ochutnat poctivé špekáčky z Krámku u radnice.

Do vnitrobloku u Rákosníčkova hřiště zavítaly stovky místních lidí, panovala výborná atmosféra, o kterou se starala i moderátorská dvojice Pavel Moravec a Markéta Jurošková Bezručová. Za desítky let se na tomto místě konalo tak málo akcí, že bychom je dokázali spočítat na prstech jedné ruky. Sídliště jsme zvolili záměrně a symbolicky…

Myslíme si, že doba, kdy občané komunikovali s úředníky nebo místními politiky obcházením nástěnek, blouděním a hledáním správné kanceláře na radnici nebo doprošováním o slovo na jednáních zastupitelstva je už dávno pryč. Pomáhají tomu i nové technologie – internet, sociální sítě. Osobní kontakt je ale nenahraditelný a vztah úřadu a místních občanů musí být rovnocenný: pokud lidi chodí na radnici, radnice musí za nimi.

 

Těšíme se na naši další akci na Sídlišti pod Cvilínem 15. září!

 

Back To Top